Z jakich materiałów robi się litery przestrzenne

Czerwiec 19, 2017
By

Litery przestrzenne, które wykorzystuje się każdego dnia w reklamie, mogą być sporządzone z nadzwyczaj różnorodnych materiałów. W dzisiejszych czasach wyraźnie największą renomą cieszą się przestrzenne litery z płyty PCV albo styroduru.

Litery przestrzenne ze spienionego PCV

Spienione PCV, to nic innego niż lekko elastyczne litery, które wykonane są z polichlorku winylu. Do produkcji liter przestrzennych korzysta się z zaawansowanej technologii swobodnego spienienia. Największą pozytywną stroną liter przestrzennych ze spienionego PCV, jest bardzo niewielka waga, odporność na warunki atmosferyczne a także łatwa obróbka mechaniczna, dzięki czemu można zaprojektować i skonstruować nawet bardzo skomplikowane napisy. Litery przestrzenne ze spienionego PCV mogą być dostępne w wielu wielorakich kolorach i grubościach.

Przestrzenne litery z styroduru

Styrodur jest materiałem, który zbliżony jest do zwykłego styropianu, ale może pochwalić się stanowczo bardziej jednolitą strukturą. Litery przestrzenne z ekstrudowanej pianki polistyrenowej – XPS, są bardzo tanie, dlatego też cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Litery ze styroduru można pomalować typowymi farbami akrylowymi. Styrodur stosowany jest nie tylko do fabrykacji zaawansowanych liter przestrzennych, lecz również do fabrykacji znaków graficznych, napisów, czy logotypów. Warto dorzucić także i o tym, że materiał ten używany jest zarówno do dociepleń, jako zamiennik dla styropianu. Największą zaletą przestrzennych liter z styroduru, jest ich nieduża waga, przystępna cena jak i wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne.