Kasetony reklamowe do wyboru i koloru

Czerwiec 19, 2017
By

Daj się dostrzec!

To motto w obecnych czasach nabrało nadzwyczaj ważnego znaczenia. Prowadzenie działalności bez reklamy ma bardzo małe szanse na powodzenie. Dotarcie do wielkiej grupy usługobiorców i znalezienie stałych klientów umożliwia skuteczna reklama. Pylony, banery, oklejane szyby, kasetony reklamowe – to zaledwie niektóre przykłady, jakim sposobem można dać się zauważyć.

Kasetony

Należałoby zwrócić uwagę na kasetony, ponieważ jest to forma reklamy wizualnej zewnętrznej, której nie sposób przegapić ani w dzień, ani w nocy. Elegancka forma, wyszukany trend, wyrazistość, możliwość dostrojenia wyglądu i materiałów do wymagań klienta, niewielkie koszty a także błyskawiczny czas realizacji to bezdyskusyjne atuty tego typu reklamy.

Materiał

Materiały, z którego wytwarzane są kasetony winny być schludne i by przykładowo pod wpływem temperatury nie blakły i nie pękały. Np. firma Dream Promotion stosuje dibond, który maluje proszkowo lub szczotkuje. Budowa kasetonu nie powinna być ciężka, bowiem bywa montowana m.in. na płytach gipsowych, stąd stosuje się płyty i ramy zrealizowane z aluminium.

Druk

Może być jednostronny – w przypadku kasetonu, który pełni równocześnie rolę szyldu lub dwustronny – gdy kaseton jest widziany z dwóch stron, np. na witrynie sklepowej albo jest wolnostojący. Technologia wykonania druku – frezowany albo napisy przestrzenne. Podświetlenie żarówkami led sprawia, iż kaseton wygląda efektownie o każdej porze.

Prosta postać czy wyszukana? Barwny czy stonowany? Litery frezowane czy przestrzenne? Wybór należy do interesanta.